Psühholoogi teenused
Lootus Õnnele keskuses pakutavad psühholoogiteenused on suunatud nii lastele, noorukitele kui täiskasvanutele. Teenuste eesmärk on toetada inimese sisemist tasakaalu, tugevdada tema toimetulekuvõimet ning aidata kaasa edukale osalemisele igapäevaelus, hariduses ja tööelus.
Individuaalne nõustamine ja psühhoteraapia
Psühholoog viib läbi individuaalseid seansse, kus klient saab turvalises keskkonnas tegeleda isiklike raskustega. Nõustamine hõlmab näiteks ärevuse, stressi, depressiooni, enesehinnangu või leinaga seotud teemade käsitlemist. Vajadusel kasutatakse tõenduspõhiseid teraapiavorme, nagu kognitiiv-käitumisteraapia, et aidata inimesel teadvustada ja muuta käitumismustreid ning mõtlemisviise.
Grupitöö ja sotsiaalsete oskuste arendamine
Grupinõustamine loob võimaluse jagada kogemusi ja õppida teiste inimeste toimetulekustrateegiatest. Psühholoog aitab kaasa osalejate omavahelisele toetusele ning juhib arutelusid, mille kaudu tugevnevad sotsiaalsed oskused ja emotsionaalne teadlikkus.
Psühholoogiline hindamine ja arenguplaanid
Teenuse osana hindab psühholoog inimese psüühilist seisundit, toimetulekut ja arenguvajadusi. Selle põhjal koostatakse individuaalne plaan, mis toetab konkreetsete eesmärkide saavutamist. Hindamine hõlmab ka töövõime ja õpioskuste kaardistamist, vajadusel ka diagnoosimise toetust.
Toimetulek ja igapäevaelu oskused
Psühholoog õpetab praktilisi toimetulekustrateegiaid, sealhulgas stressijuhtimist, probleemilahendust ja tõhusat suhtlemist. Need oskused toetavad iseseisvust ja enesekindlust, olenemata vanusest või elusituatsioonist.
Laste ja noorukite toetamine
Meie psühholoogid töötavad laste ja noorukitega, kellel esineb probleeme, nagu impulsiivsus, agressiivsus, suhtlemisraskused, madal enesehinnang või äkilised meeleolumuutused. Teraapia aitab mõista emotsioone, arendada eneseregulatsiooni ning leida sobivaid väljendus- ja suhtlemisviise.
Noorukitele suunatud töö keskendub ka identiteedi ja tulevikunägemuse kujundamisele. Psühholoog aitab mõista isiklikke huvisid ja väärtusi, toetades elukutsevaliku või haridustee kujundamist.
Täiskasvanute psühholoogiline tugi
Täiskasvanud saavad psühholoogilt abi olukordades, kus tekivad raskused enese aktsepteerimise, lähedussuhete, tööalase rahulolu või elu eesmärkide määratlemisega. Samuti pakume tuge kaotuse, ärevuse või hirmudega toimetulekul. Teraapia aitab saavutada tasakaalu ja edendada isiklikku arengut.
Tugi võrgustikule
Psühholoog toetab lisaks kliendile ka tema lähedasi – vanemaid, hooldajaid või muid võrgustikuliikmeid. Nõustamine aitab mõista inimese olukorda ning kujundada keskkonda, mis soodustab arengut ja iseseisvust. Vajadusel kaasatakse pereliikmed või spetsialistid ühistesse seanssidesse.
Meie psühholoogide töö keskmes on inimese potentsiaal – selle märkamine, esiletoomine ja tugevdamine. Iga sekkumine on sihipärane ning kohandatud inimese ealiste, emotsionaalsete ja sotsiaalsete vajadustega.
Oleme avatud
Kase keskus: Esmaspäev-Reede
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele
Flora/ABA keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele
Kadaka keskus: Esmaspäev-Reede
(08.00-16.00)/ainult Kadaka kooli õpilastele
Maardu keskus: Esmaspäev-Laupäev
(08.00-20.00)/või vastavalt vajadusele
Võtke meiega ühendust:
lootus.onnele@gmail.com
info@lapssi.eu
Lapssi OÜ
Reg.nr: 12876200
Tegevusluba: SRT000187