Logopeedi teenus

Meie sotsiaalses rehabilitatsioonikeskuses pakutavad logopeedilised teenused on osa laiemast rehabilitatsiooniprogrammist, mis on suunatud erinevate füüsiliste, vaimsete ja suhtlemisprobleemidega inimestele. Logopeedid aitavad klientidel, kellel on kõne- ja keelehäired, suhtlemisprobleemid või kes vajavad abi kõneprotsessi taastamisel pärast traumaatilisi ajukahjustusi või muid meditsiinilisi seisundeid.

Teenuste ulatus ja lähenemine:

1. Põhjalik hindamine: Logopeed hindab kliendi kõne- ja suhtlemisoskusi, tuvastab võimalikud probleemid ja määrab sobiva sekkumisplaani.

2. Individuaalne teraapia: Pakume individuaalseid logopeedilisi seansse, kus keskendutakse kliendi kõne-, hääle- ja keeleoskuste arendamisele. Kasutatakse mitmesuguseid terapeutilisi harjutusi ja tehnikaid, sh hääleharjutusi, hääldusharjutusi, keele arendamist, suhtlemisstrateegiate õpetamist ning logopeedilist massaaži.

3. Rühmateraapia: Mõnedel juhtudel pakume rühmateraapiat, kus kliendid saavad harjutada suhtlemisoskusi teistega koos.

4. Tööharjutused: Aitame klientidel arendada igapäevaelus vajalikke suhtlemisoskusi, nagu telefoniga rääkimine, suhtlemine kaupluses või sotsiaalsetes olukordades.

5. Järelhooldus ja edusammude jälgimine: Logopeed jälgib kliendi edusamme ja kohandab ravi vastavalt vajadusele. Järelhooldus hõlmab regulaarseid järelkontrolle ja kodus harjutamise soovitusi.

6. Kõne-eelse ja alternatiivse kommunikatsiooni arendamine: Töötame klientidega, kes vajavad abi kõne-eelse kommunikatsiooni arendamisel või alternatiivse kommunikatsiooni vahendite kasutamisel.

7. Abivahendite vajaduse hindamine: Hindame ja soovitame sobivaid abivahendeid ning õpetame neid kasutama, et toetada kommunikatsioonioskuste arengut.

8. Nõustamine ja keskkonna kujundamine: Nõustame kliente ja nende võrgustikuliikmeid, kuidas kujundada toetav keskkond kommunikatsioonioskuste arenguks või taastamiseks.

9. Neelamishäirete nõustamine: Pakume nõustamist ja sekkumisi neelamishäiretega seotud probleemide korral.

Spetsialiseeritud logopeedilised teenused:

- Kõnefunktsioonide kompleksne diagnostika: Pakume põhjalikku diagnostikat nii lastele kui ka täiskasvanutele.

- Õige kõnehingamise seadistamine: Töötame kliendi hingamistehnikaga, et parandada kõne kvaliteeti.

- Peen- ja liigendmotoorika arendamine: Aitame arendada motoorikat, mis on oluline kõne selguse jaoks.

- Logopeediline massaaž: Kasutame spetsiaalseid massaažitehnikaid kõneaparaadi lõdvestamiseks ja stimuleerimiseks.

- Individuaalsed logopeedilised tunnid: Pakume koolieelsetele ja kooliealistele lastele individuaalseid tunde suulise ja kirjaliku kõne parandamiseks.

Logopeediline abi on suunatud erinevate kõnehäiretega lastele, nagu düslaalia, alalia, düsartria, rinolaalia, kogelemine, düsgraafia, kõne arengu peetus ja üldine kõne alaareng. Meie eesmärk on toetada igat klienti tema individuaalsete vajaduste ja eesmärkide saavutamisel.

Oleme avatud

Kase keskus: Esmaspäev-Reede
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Keldrimäe keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Kadaka keskus: Esmaspäev-Reede
(08.00-16.00)/ainult Kadaka kooli õpilastele

Tondi keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Võtke meiega ühendust:


lootus.onnele@gmail.com
info@lapssi.eu
Lapssi OÜ
Reg.nr: 12876200
Tegevusluba: SRT000187

Jälgi meid Facebookis